PRAWO SPORTOWE KATOWICE

Kancelaria BPG dla sportu

Kancelaria adwokacka BPG zapewnia kompleksowe usługi z zakresu prawa sportowego.

Nasza kancelaria udziela sportowcom pomocy prawnej począwszy od udzielania porad prawnych po reprezentację w postępowaniu przed Związkami, organami dyscyplinarnymi, sądami powszechnymi, zakładami i agencjami Ubezpieczeniowymi etc.

Klienci naszej kancelarii adwokackiej mogą skorzystać z pomocy kompleksowej bowiem zapewniamy naszym klientom merytoryczne wsparcie, przy jednoczesnym poszanowaniu indywidualnych potrzeb klienta.

Współpraca z klientem odbywa się przy zachowaniu etyki zawodowej oraz poszanowania zasad prawa i konstytucyjnych wartości.

Prawo sportowe adwokat – dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Nasza kancelaria adwokacka ma bogate doświadczenie na rynku obsługi wszelkich podmiotów sportowych, w tym e-sportowych. Z naszych usług korzystają nie tylko osoby ze świata sportu, ale także osoby chcące stać się jego częścią.

Pomocy prawnej udzielamy w wielu dyscyplinach sportowych, zarówno sportów indywidualnych, jak i sportów drużynowych.

Posiadamy niezbędne doświadczenie oraz wiedzę prawną, jeśli chodzi o łączenie elementów prawa sportowego oraz innych dziedzin prawa.

Zajmujemy się m.in. prawem własności intelektualnej, prawem autorskim i Internetu (np. ochrona prawna wizerunku sportowców), prawem handlowym, stowarzyszeń, fundacji czy prowadzeniem mediacji.

Profesjonalna obsługa w zakresie prawa sportowego – dla kogo?

Kancelaria adwokacka świadczy swoje usługi prawne na rzecz sportowców, trenerów, klubów sportowych, agentów i menedżerów sportu (zawodników), organizacji sportowych, a także wszelkich innych podmiotów gospodarczych, które funkcjonują w branży sportowej.

Nasze działania nastawione są na prowadzenie spraw nie tylko dla polskich klientów, ale również dla klientów zagranicznych. W związku z tym w zakresie prawa sportowego udzielamy porad również w języku angielskim.

Kancelaria adwokacka BPG w Katowicach – w jakich obszarach prawa sportowego się specjalizujemy?

Zapewniamy usługi prawne i ich prowadzenie poprzez kompleksową obsługę klientów.

Obsługa prawna obejmuje:

 • prowadzenie bieżącej obsługi prawnej naszych klientów tj. sportowców, trenerów, agentów sportowych, agentów piłkarskich, klubów sportowych, w tym młodzieżowych klubów czy akademii sportowych dla dzieci i młodzieży, a także innych podmiotów związanych ze sportem,
 • przygotowanie umów, opinii, pism procesowych m.in. transferowych, sponsorskich, kontraktów agencyjnych, o reprezentowanie, transmisji sportowej, dotyczących organizacji eventów i masowych imprez w sporcie (umów gastronomicznych, technicznych itd.),
 • prowadzenie rozmów i negocjowanie w imieniu sportowców z innymi podmiotami spotrowymi,
 • reprezentowanie zawodników, klubów, trenerów, agentów i menedżerów sportowych, jak również innych podmiotów związanych ze sportem w postępowaniach przed sportowymi sądami polubownymi, sądami arbitrażowymi, międzynarodowymi federacjami sportowymi, organami związkowymi, Komisjami Dyscyplinarnymi w tym Komisjami Odwoławczymi m.in. przed PZPN, PZH, PZPR, PZM, Polską Agencją Antydopingową (POLADA), jak również sądami powszechnymi, administracyjnymi, organami skarbowymi, organami egzekucyjnymi itd.
 • udzielanie pomocy poprzez negocjowanie kontraktów, umów transferowych, umów sponsorskich, umów najmu, jak również pomoc w polubownym rozwiązywaniu sporów i problemów prawnych związanych z szeroko rozumianym sportem,
 • tworzenie i zapewnianie bieżącej obsługi stowarzyszeń, związków sportowych i polskich związków sportowych w zakresie: zakładania Stowarzyszeń czy Związków Sportowych, funkcjonowania związku sportowego – obsługi zebrań, posiedzeń, uchwał, umów z członkami, regulaminów, umów sponsorskich,
 • prowadzenie spraw związanych z przekształceniem klubu sportowego – przygotowanie dokumentów do KRS, zmiana formy prawnej klubu sportowego, pomoc w przygotowaniu pozostałych niezbędnych dokumentów do złożenia w WZPN i PZPN,
 • prowadzenie audytów klubów sportowych,
 • prowadzenie spraw związanych z dochodzeniem odszkodowań za doznany uszczerbek związany z profesjonalnym uprawianiem sportu.

Nie tylko sport.

Sprawy związane ze sportem i niejednokrotnie problemy i zagadnienia prawne to nie tylko te, które rodzą się w związku z rywalizacją sportową oraz wszystkiemu co rywalizacji sportowej towarzyszy.

Klientom naszej kancelarii oferujemy także usługi na wielu innych płaszczyznach. Pomagamy również w sprawach z zakresu prawa cywilnego, karnego, prowadzimy sprawy gospodarcze, sprawy rodzinne.

W każdym wypadku udzielimy fachowego wsparcia i pomocy.

W jakich dyscyplinach sportowych mamy doświadczenie?

 • piłka nożna,
 • futsal,
 • piłka ręczna,
 • żużel oraz inne sporty motorowe,
 • hokej,
 • lekkoatletyka,
 • tenis ziemny i stołowy,
 • gimnastyka sportowa i artystyczna,
 • fitness,
 • łyżwiarstwo figurowe,
 • futbol amerykański,
 • e-sport.

Chętnie podejmujemy się pracy nad nowymi tematami, wykraczając przy tym poza sprawdzone i znajome nam obszary działania.

Sport to nie tylko rywalizacja, to biznes.

Trudno wyobrazić sobie, aby współcześnie sport funkcjonował bez biznesu. Nasza kancelaria adwokacka dba o to, aby współpraca opierała się na określonych zasadach i mieściła się w odpowiednich ramach prawnych. Uwielbiamy negocjowanie, zwłaszcza w zakresie kontraktów profesjonalnych czy transferów zawodniczych oraz rozwiązywanie wszelkich sporów.

Pilotujemy również funkcjonowanie sportowych spółek akcyjnych, tworzymy ramy prawne działalności reklamowej, a także wszelkich zadań mających związek ze sponsoringiem. Chętnie doradzamy w kwestiach związanych z zarządzaniem infrastrukturą sportową. Zachęcamy do kontaktu w celu poznania szczegółów.

Gwarantujemy profesjonalną i miłą obsługę prawną!

Sprawy sportowe adwokat potrzebny?

Wielokrotnie zdarza się, że na codzień osoby związane ze sportem nie myślą o skorzystaniu z pomocy adwokatów bądź osób profesjonalnie czyniących się świadczeniem usług . To błąd. Coraz częściej klienci kancelarii trafiają do nas – adwokatów zbyt późno.

Pomoc adwokata nie polega tylko na rozwiązywaniu problemów czy sporów. Nasza pomoc prawna polega także na doradzaniu, konsultowaniu zagadnień prawa i związanych z tym zobowiązań jeszcze przed ich powstaniem. Propagujemy zasadę, iż lepiej zapobiegać niż leczyć.

W naszej opinii istnieje potrzeba rozpowszechniania zachowań prewencyjnych nie tylko wsród naszych klientów, ale także dużo szerzej (np. wsród młodych sportowców, rodziców, jak i innych osób fizycznych czy prawnych, które chcą związać się ze światem sportu). Nasza kancelaria wielokrotnie udziela bezpłatnych porad prawnych, dla tych, którzy wolą zapobiegać aniżeli rozwiązywać powstałe problemy.

Obszar prowadzenia spraw sportowych – kancelaria Katowice i okolice

Kancelaria BPG zajmuje się świadczeniem usług w sprawach sportowych nie tylko w obszarze miasta Katowice. W Katowicach znajduje się nasza siedziba. Wychodząc klientom naprzeciw kancelaria poszerzyła obszar działania we wszystkich sprawach i obecnie wykracza znacznie poza miasto Katowice. Usługi prawa sportowego, z uwagi na swoją specyfikę prowadzimy na terenie wszystkich Polskich miast.

Adwokat Katowice prawo sportowe – kontakt

Kancelaria i jej prawnicy udzielają porad prawnych z zakresu prawa sportowego w mieście Katowice. Zapewniamy pełną dyskrecję oraz bezpieczeństwo danych osobowych.

W wyjątkowych sytuacjach zapewniamy pomoc adwokata poza naszą siedzibą lub za pośrednictwem Internetu (on-line).

#adwokat sprawy sportowe

Potrzebujesz pomocy prawnej?